تبلیغات
محیط زیست ما ...
 
 
 
انجمن علمی محیط زیست دانشگاه عمران و توسعه

تصاویر هوایی از انگلستان | کشف جلوه های پنهان زمین

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 10:18 ق.ظ - شنبه 30 اردیبهشت 1396

نویسنده : بهار انصاری

سال ها بود که رفتن به آسمان و تجربه ی پرواز یک رویا برای انسان بود، رویایی که تحقق آن غیر ممکن به نظر می رسید. گذشت و گذشت تا این که مثل همیشه قدرت انسان همه ی ناممکن ها را مغلوب ساخت و این رویای دیرینه به حقیقت پیوست. انسان اوج گرفت و بالا و بالاتر رفت تا زیبایی های آسمان را کشف کند و زمین زیر پایش را زاویه ای متفاوت نظاره گر باشد. حاصل این تماشای زمین از آسمان، تصاویر هوایی شد که به لطف آن ها، انسان هایی که توان پرواز ندارند هم می توانند چهره ی دیگر زمین را به تماشا بنشیند. عکاسانی همه روزه یا سوار بر پرنده های دست ساز انسان به آسمان می روند و عکاسی می کنند و یا آن که به کمک هواپیماهای بدون سرنشین، تصاویر شگفت انگیز و هوایی به ثبت می رسانند تا زیبایی های نهفته و ناشناخته را طور دیگری به نمایش بگذارند.

یکی از این عکاسان دیوید هوپلی (David Hopley) است که با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین یا همان دِرون (Drone) به عکاسی هوایی می پردازد. دیوید ۴۵۵ ساله و یک تکنسین معماری است که در یورک، یکی از شهرهای انگلستان زندگی می کند و هنر عکاسی را خود به تنهایی آموخته است. او در طی یک پروژه ی عکاسی، تصمیم گرفت تا به استفاده از عکاسی هوایی، زیبایی های منطقه ای که در زندگی می کند، را به معرض نمایش بگذارد. او در هر بار پرواز ۱۵ دقیقه ای با دِرون (Drone)  جلوه هایی از طبیعت زادگاهش را کشف کرده که به گفته ی خودش بینظیر بوده اند. او تا ارتفاع ۶۰۰ متری اوج گرفته و درست به  سان یک پرنده دنیای اطرافش را تماشا کرده است.

در ادامه تصاویر دیوید را با هم مرور می کنیم و از چشم یک پرنده به زمین می نگریم. لازم به ذکر است که اکثر این تصاویر بخش های شمالی انگلستان و شهر یورکشایر را به نمایش می گذارند.

تصاویر هوایی از انگلستان

 

سرزمین کوه آلپ

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 10:01 ق.ظ - شنبه 30 اردیبهشت 1396

بهار انصاری

طبیعت سوئیس 

خطر انقراض لاله های واژگون

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 01:19 ب.ظ - شنبه 23 اردیبهشت 1396

نویسنده: شبنم کرمی

خطر انقراض لاله های واژگون 

سخنرانی علمی

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 05:59 ب.ظ - دوشنبه 18 اردیبهشت 1396

نویسنده:شبنم کرمی

سخنرانی علمی(مدیریت منابع و توسعه پایدار)

سخنران: جناب آقای دکتر امین شهرام

مکان: سالن اجتماعات موسسه

زمان سه شنبه 19 اردیبهشت ساعت 11:30-12:30

انجمن علمی محیط زیست
 

برگزاری هشتمین دوره مجموعه سخنرانی های علمی سالانه نیمسال تحصیلی دوم ۹۶-۹۵

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 08:00 ب.ظ - پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

نویسنده :شبنم کرمی
 

ده روش حفاظت از محیط‌زیست

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 05:51 ب.ظ - سه شنبه 5 اردیبهشت 1396

نوسینده: شبنم کرمی


مقدمه

امروزه مشکلات محیط زیستی رو به رشد بوده و فعالان محیط‌زیست ایده‌های بدیعی برای حفظ اکوسیستم ارائه می‌کنند. با این که تلاش‌های شماری در جهت حفظ زمین از فاجعه زیست‌محیطی صورت گرفته است اما تهدید اکوسیستم از جهات مختلف همچنان ادامه داشته و ممکن است در نهایت موجب از بین رفتن آن شود. شاید فکر کنیم وظیفه فعالان محیط‌زیست است که اکوسیستم را حفظ کنند، اما نمی‌توانیم به این بهانه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم. این وظیفه همه ما است که جلوی تخریب زمین و طبیعت آن را بگیریم. ما که ساکنین کره زمین هستیم، لازم است که اقدامات فوری برای کاهش تمام احتمالات از دست رفتن این خانه زیبا و چیزهایی که در آن قرار دارد را انجام دهیم. اگر همه دست به دست هم بدهیم می‌توانیم تغییر اساسی ایجاد کنیم و شاید ظرف چند سال آینده ببینیم میزان ویرانی محیط‌زیست کاهش یافته است.