تبلیغات
محیط زیست ما ...
 
 
 
انجمن علمی محیط زیست دانشگاه عمران و توسعه

ارزیابی اثرات زیست محیطی EIA

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 01:43 ب.ظ - پنجشنبه 16 دی 1395

نویسنده : بهار انصاری
ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA)  (Environmental Impact Assessment)
 

آخرین وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 08:37 ب.ظ - چهارشنبه 15 دی 1395

نویسنده:ساناز رعنایی
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): انتشار ویروس های آنفلوانزای فوق حاد HPAI در حیات وحش و در جمعیت  های پرندگان مهاجر می تواند منجر به نابودی و تهدید نسل آنها گردد که این امر می تواند به صورت بالقوه منجر به تهدید برنامه های حفاظتی گردد.


 

کاهش 50 درصدی حریق در مناطق تحت حفاظت محیطزیست در سالجاری/ 12 استان هیچ حریقی نداشتند

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 08:20 ب.ظ - چهارشنبه 15 دی 1395

نویسنده:ساناز رعنایی
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست از کاهش 50 درصدی حریق در مناطق تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در سال جاری خبر داد.


 

میزان بارش ها در سال جاری ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 08:06 ب.ظ - چهارشنبه 15 دی 1395

نویسنده:سانازرعنایی 

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع ریزش‌های جوی از ابتدای مهرماه سال جاری تا روز شنبه ۱۰ دی ماه به ۵۱۱ میلی‌متر رسید.

این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌ی مشابه در دراز مدت با ۷۱ میلی‌متر، ۲۸ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته با ۱۰۴ میلی‌متر، ۵۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

کمترین میزان بارش در حوضه‌های شش گانه اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق با یک میلی‌متر بارش ثبت شده که در مقایسه با سال آبی گذشته ۹۶ درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله، ۹۵ درصد کاهش داشته است.

بیشترین میزان بارش‌ها در ایستگاه دیناسرا در استان مازندران با ۷۶۶ میلی‌متر و کمترین میزان بارش‌ها در ایستگاه‌های چابهار و هوشک سروان در سیستان و بلوچستان و جنت آباد جنگل در خراسان رضوی با صفر میلی‌متر به ثبت رسیده است.
 

فناوری نانو و محیط زیست

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 09:41 ق.ظ - سه شنبه 7 دی 1395

نویسنده : بهار انصاری
امروزه پیشرفت تکنولوژی و دستیابی انسان به روش‏های نوین برای استفاده از منابع طبیعی دستاوردهایی را به همراه دارد که علاوه بر تاثیرات فراوان در زندگی بشر، تاثیراتی منفی را نیز برای طبیعت به ارمغان می‏آورد. به تازگی انسان متمدن به این تفکر رسیده است که شاید بتوان با استفاده از فناوری های مدرن و پیشرفته به کمک منابع طبیعی و محیطزیست شتابد که ازجمله آنها می‏توان به فناوری نانو و کاربرد آن در حفظ محیطزیست اشاره کرد.
 

بازدید اعضای انجمن علمی گروه محیط زیست تالاب شیرین سو

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 08:53 ب.ظ - دوشنبه 6 دی 1395

نویسندگان : بهارانصاری شبنم کرمی

این بازدید با حضور اساتید مربوطه  و همچنین به همراه دانشجویان گروه محیط زیست در روز سه شنبه مورخ 16/9/95 صورت گرفت.

در ساعت 8:35  صبح حرکت به سمت محل مورد نظر (تالاب شیرین سو) شروع و در ساعت 13:30 بازدید به اتمام رسید و درراس ساعت 14:45 به مبدا (همدان) رسیدیم.

در ورودی شهر، ابتدا فسیلی که قدمتی دیرینه داشت ودر موزه شهرداری نگهداری می شد را مورد تجزیه و تحلیل با مشارکت گروهی دانشجویان در کنار راهنمایی ها و توضیحات اساتید قرار دادیم. در ادامه ی مسیر به سمت تالاب حرکت کردیم که شرح کاملی از این منطقه به همراه پیوست در زیر ارایه می نمایم.

http://f98.co/t/p3NVr2file:///C:/Users/Dear%20User/DSC_0502.JPG 

توسعه و تولید پایدار صنعتی در گرو رعایت الزامات زیست محیطی است

نویسنده : عضو انجمن | تاریخ : 07:35 ب.ظ - دوشنبه 6 دی 1395

نویسنده : بهار انصاری

فرآیند صنعتی شدن و تولید فزآینده، افزون بر ایجاد منفعت اقتصادی و رفاه اجتماعی مخاطرات گوناگونی را به همراه دارد به طوری که می توان گفت بروز عوامل زیان آور ناشی از فعالیت های صنعت در محیط زیست جز جدایی ناپذیر صنعت و تولید به شمار می آیند و همواره سلامت نیروی کار، محیط زیست و قابلیت های تولید در آینده را مورد تهدید قرار می دهد. 

Image result for ‫استخراج معدن و تاثیراتش بر محیط زیست‬‎