منوی اصلی
محیط زیست ما ...
انجمن علمی محیط زیست دانشگاه عمران و توسعه
 • مجید مرادی شنبه 29 فروردین 1394 12:54 ب.ظ نظرات ()

  در منطقه زیبای دونگ چوآن از کونمینگ، زمین های سرخ و رویایی نهفته است گه به خاطر مناظر زیبا و شگفت انگیزش شناخته شده است. رنگ های غنی و باورنکردنی سرخ، سبز، بنفش، نارنجی و زرد با آبی آسمان درهم آمیخته و آن را به شکل پالت رنگ افسانه ایو خیره کننده  درمی آورد. این مزارع مجلل ترین لباس زمین هستند که زیبایی شان از رنگین کمان هم مبهوت کننده تر است. با قدم زدن در آن شما آرامش واقعی را حس می کنید و شکوه و جلال دست نخورده خداوند را مشاهده خواهید کرد.
  تصاویر این زمین های رویایی را درادامه مطلب از دست ندهید!
  آخرین ویرایش: شنبه 29 فروردین 1394 01:06 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • عضو انجمن سه شنبه 18 فروردین 1394 11:36 ق.ظ نظرات ()

  نویسنده=شبنم کرمی

   

  .استفاده وسو استفاده??منشهای سرزمین سرزمین چگونه استفاده میشود؟ از سطح کره ای به عظمت زمین تنها درصد کوچکی میتواند.توسط انسان اشغال شده و کشت شود. فقط حدود ١یا٢ درصد سطح جهان به شهرکها و شهرهاو ١١ درصد ان به کشتزارها اختصاص دارد. اغلب سرزمینهای روی زمین برای سکونت انسان خیلی سرد، خیلی خشک، خیلی گرم و مرطوب یا خیلی مرتفع و ناهموارند، اما سرزمینها غیر قابل استفاده نیستند.این سرزمینها جانوران و گیاهان را تامین داده، به تجدیدهوا و اب کمک می کنند ، برخی از پسمانده های

  مارا جذب میکنند، جایی برای تفرج فراهم می اورند، تجربه اندوزی در سرزمینهای رام نشده را به ارمغان می اورند و به عنوان یک انبار اکولوژیکی ویک ازمایشگاه برای مطالعه طبیعت در خدمت ما هستند.جنگلها منابع تجدید شونده هستند، اما اغلب برای مصرف سوخت ومواد ساختمانی قطع شده وکوششی برای واکاری انان به عمل نیامده است.برای ارضای نیاز فزاینده ما به منابع معدنی و سوختنی ما سرزمینهای وسیعی را کان کنی سطحی کرده و اغلب ازمرمت زخمها و به هم گسیختگی اکولوژیکی حاصله غفلت ورزیده ایم.سرزمین یک منبع محدود و اسیب پذیر است، اما بسیاری از سودمندیهایی ان اگر بیجا ازان استفاده نشود، ابدی وقابل تجدیدند. هماطوری که جمعیت جهان و شعور اکولوژیکی رشد میکند، به همان نسبت انسان تشخیص میدهدکه تمام انواع سرزمین واستفاده ازسرزمین به هم مربوطند.منشهای استفاده از سرزمین عقاید مربوط به اینکه چطور سرزمین باید استفاده شود

   

  کلادر سه طبقه کلاسه بندی میشود??

  منش اقتصاد یا (مصرفی):سرزمین باید به صورتی استفاده یا توسعه یابدتابرای صاحبش بالاترین سود را به ارمغان اورد.

  منش اندوختگرا یا (اندوختن)??قسمتهای وسیعی از سرزمین نباید استفاده شده یا توسعه یابد تا زیبایی و سلامت اکولوژیکی ان حفظ گردد.

  منش اکولوژیکی??سرزمین باید باعشق واحترام با متعادل کردن احتیاجات ضروری انسان با نیاز به حفظ ظرفیت خودساز بخشهای وسعی از سرزمین اداره شود.

  تعداد کمی از مردم فلسفه فقط مصرف یا فقط اندوختن را قبول دارند. امروزه، بسیاری از مردمدبا تشخیص نیاز هم جبرانی و مصالحه، به جای ان خواهان استفاده چند جانبه متعادل سرزمین هستند، یعنی نگرشی که منشهای اقتصادو اندوخت گرا رابا هم در نظر میگیرد.درنظر اول، این بینش به نظرمیرسد که شبیه منش اکولوژیکی باشد. اما در عمل نگرش استفاده چند جانبه متعادل اغلب منتهی به در نظر گرفتن نظرات اقتصادی شده است. این مساله به خاطر نفوذ سیاسی منابع تجارت و به خاطرمشکل قیمت گذاری ارزش خودسازی اکولوژیکی، هوای تمیز، اب پاک و زیبایی طبیعی

  پیش امده است. نگرش استفاده چند جانبه متعادل همچنین در تمیز این نکته که در برخی موارد مدیریتهای اکولوژیکی و خوب اداره سرزمین ممکن است خواهان یک (استفاده چیره ) باشد، قصور می ورزد. در این گونه موارد یک ناحیه معین برای یک نو استفاده اختصاص می یابد

  سرزمینهای رام نشده ??

  در این قانو سرزمین رام نشده چنین تعریف شده است. ناحیه ای که زمین و جامعه زنده ان توسط انسان رام نشده است و جایی که خود انسانها نظارهگر هستند و خود در ان باقی نمی مانند. در ان جاده سازی، قطع و استحصال چوب فعالیتهای بازرگانی، ساختمان کردن و عبور وسایل نقلیه همگی ممنوع هستند.باحفظ سرزمین رام نشده ما تنوع اکوسیستمها و گونه های را که به عنوان ذخایریا اندوخته های اکولوژیکی عمل می کنند، از تجاوزات جهان به طورفزاینده پرجمعیت و شهرنشین محفوظ می داریم. هنگامی که یک گونه از بین می رود،اکوسیستمهای سراسر جهان یک عضو فعال خود را از دست میدهند و درنتیجه.، پیچیدگی بیولوژیکی انان کاهش می یابد.سرزمین رام نشده همچنین به عنوان یک ازمایشگاه اکولوژیکی عمل میکند که ما میتوانیم در ان فرایندهای طبیعی را که زندگی روی زمین باعث می شوند، مطالعه کنیم. با مطالعه اکوسیستمهای دست نخورده ممکن است بیاموزیم که چگونه از خسارات اکولوژیکی در اکوسیستمهایی که مورد استفاده ما هستند، جلوگیری کرده و ان را مرمت کنیم.سرزمین رام نشده همچنین یک انبار ژنتیکی از نژادهایی متنوع زندگی گیاهی و جانوری است.هرگونه، انباری از اطلاعات ژنتیکی است. هنگامی که یک گونه از بین می رود ، این گونه اطلاعاتبرای همیشه از دست رفته است. مانمیتوانیم پیش بینی کنیم که چطور چنین اطلاعات ژنتیکی ممکن است روزی برای ما یاسایر گونه ها ارزش داشته باشد.

  پارکها??
  پارکها بسته به اندازه،نوع زمین، نوع استفاده و هدف خیلی باهم فرق دارند.اغلب مردم فکر میکنند که پارکها نواحی پوشیده از جنگلند، اما پارکها شامل کویرها، سواحل دریاها، باغ وحشها، پلاژها و اثارملی و تاریخی نیز میشوند.

  جنگلها، کارکردو وضعیت جنگلهای جهان??
  جنگلهای جهان محافظت نشده به طور خیلی شدید برای هدفهای عدیده ای از قبیل تفرج، کان کنی ، به دست اوردن هیزم، الوار و فراورده های کاغذی استفاده میشوند. خوشبختانه جنگلها اگرعاقلانه اداره شوند و بیش از امکان برداشت خود برداشت نشوند، منابع قابل تجدید هستند. جنگلها اختلافات زیادی باهمدیگر دارند و از ٣٠ تا ٢٠٠ سال، بنابرگونه و محیط زیست، طول میکشد تا بازسازی شوند.درختان در بازسازی جهانی اب، اکسیژن، کربن و ازت شرکت دارند. جنگلها اب را جذب کرده، نگه می دارند و به ارامی رها می سازند. در نتیجه، فرسایش و سیل را کاهش داده و اجازه می دهند که اب سفره های اب نفوذ کند. به علاوه، جنگلها زیستگاهایی برای حیات وحش و مراتعی برای دامها فراهم اورده، در جذب برخی از الاینده های هوا و سروصدا کمک کرده وروان انسان را فراهم اوردن گوشه عزلت و زیبایی متکمن می سازند.تا کنون فعالیتهای انسان سطح جنگلهای اولیه را حداقل به یک سوم یا شاید نصف تقلیل داده است. قطع درختان برای تولید الوار به این جنگل زایی کمک نموده است، اما دو عامل خیلی مهمتر، قطع یکسره برای کشاورزان و جمع اوری هیزم برای سوخت بوده است. بیشتر خاورمیانه، افریقای شمالی، قسمت مرکزی اسیا، امریکای مرکزی و منطقه آند امریکای جنوبی تقریبا بی درخت است. تنها حدود ١٨ درصد سطح هند و ٩ درصد سطح چین را میتوان به عنوان جنگل تو صیف نمود. 4 کشور با بزرگترین سطح باقیمانده جنگل به ترتیب عبارتند از?? جماهیر شوروی، برزیل، کانادا وایالات متحده امریکا. بحران چوب هیزمی در جهان متاسفانه انتظار میرود که جنگل زدائی ادمه یابد. برای یک سوم نژاد انسان (و٩٠ درصد مردم کشورهای فقیر) هیزم منبع سوخت اصلی است. این نوع استفاده به تنهایی مسئول نصف قطع چوب جهان و ٨٠ درصد قطع چوب در کشورهای فقیر است. از انجا که یک روسایی معمولی ٩٠٩ کیلو گرم هیزوم در سال میسوزاند. از دست رفتن پوشش جنگل باعث بسط کویرهاشده و اجازه می دهداب،کشتزارها و مناطق مسکونی را غرقاب کند که این عمل خود ازحاصلخیزی خاک می کاهد بدین تر تیب، جنگلهای بیشتری برای.جایگزین نمودن زمینهای فقیر، قطع یکسره میشوند که اینگونه جنگلها اغلب روی زمینهای پرشیب قرار دارند، یعنی جایی که باردهی و فرسایش مشکل جدی تر هستند. بنابر حاصلخیزی خاک بیشتر کاهش می یابد. مدیریت جنگلها?? جنگلها معمولا یا برش تک گزینی یا با برش یکسره برداشت می شوند. دربرش تک گزینی یا تنک کردن??درختان بالغ منفرد که در سرتا سر توده جنگلی پراکنده شده اند قطع می شوند در حالی که درختان جوان باقی می مانند تا به سن بلوغ برسند. این روش ناهمسال به ویژه در جنگلهای واجد درختان با گونه های متفاوت و سنین مختلف سود بخش استو این روش ظاهر طبیعی این جنگلها را بطور معنی دارب عوض نمی کند. این روش مورد علاقه ان کسانی است که مایلند از جنگلها برای اهداف متفاوتی استفاده کرده و تنوع اکولوژیکی را که درجنگلهای بالغ به اوج رسیده یافت می شود، حفاظت کنند به هر حال برش تک گزینی می تواند هنگامی که مورد پسندترین گونه ها قطع شده و گونه های نامرغوب از نظر تجارتی برای زاداوری باقی گذاشته می شوند، موجب زیان گردد.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 18 فروردین 1394 11:41 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • عضو انجمن سه شنبه 11 فروردین 1394 10:50 ق.ظ نظرات ()
  نویسنده= شبنم كرمی


  نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار و سرخرود ادامه دارد

  هر روز صبح لاشه صدها پرنده مهاجر از گونه‌های مختلف عمدتا غازها و اردک های وحشی در بازاری که به همین منظور در فریدونکنار در این فصل برپا می‌شود قیمت گذاری شده و توسط فروشندگان بازار از صیادان خریداری می‌شود.

  خرس قهوه ای آسیب دیده به مرگ آرام تن سپرد

  متاسفانه یک ماده خرس قهوه ای که بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در یکی از جاده های شهرستان سوادکوه در استان مازندران زخمی شده بود به دلیل شدت جراحات وارده از ادامه زندگی محروم شد.

  پرندگان محموله قاچاق کشف شده در چابهار در زیستگاه های طبیعی رهاسازی شدند

  پرندگان کشف شده از بزرگترین محموله قاچاق حیات وحش که هفته گذشته در آبهای دریای عمان توقیف شده بود در زیستگاه های طبیعی مناطق مرکزی و جنوبی کشور رهاسازی شدند.

  کشف تاکسیدرمی یک پلنگ ایرانی در مسجدسلیمان

  در جریان بازرسی از یک منزل مسکونی در مسجدسلیمان تاکسیدرمی یک پلنگ ایرانی و ۲ کل وحشی کشف و ضبط گردید.

  توله خرس قهوه ای با فداکاری مرد روستایی از مرگ نجات یافت

  روز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ به دلیل بارش برف اخیر و مشکل عبور و مرور وسایل نقلیه در این منطقه کوهستانی، یکی از اهالی روستا برای تامین آذوقه، با پای پیاده راهی شهر می شود. آقای صفر صالحی پس از حدود ۱۴ کیلومتر پیاده روی در بین راه متوجه یک خرس در استخر کشاورزی باغات می شود.

  درخواست ۱۵۱ نماینده مجلس از رئیس جمهور برای تسریع در ساخت جاده ابر

  ۱۵۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۹ آذر) طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور خواستار تکمیل جاده علی‌آباد به ابر در شاهرود شدند.

  درگیری مسلحانه و شلیک با اسلحه جنگی به سمت محیط بانان سفیدکوه خرم آباد

  شکارچیان متخلف که مسلح به یک قبضه سلاح جنگی ژ-۳ و یک قبضه سلاح جنگی M1 بودند با مشاهده مامورین اقدام به فرار نمودند. متخلفین حین فرار به سمت سایر مامورین که از مسیر دیگری در حرکت بودند نزدیک شده و پس از مدتی با گروه دوم محیط بانان روبرو شدند.

  از یک پلنگ ایرانی در پارک ملی ساریگل تصویربرداری شد

  یکی از کوهنوردان علاقمند به طبیعت در استان خراسان شمالی موفق شد تصویر یک پلنگ ایرانی را در پارک ملی ساریگل به ثبت برساند.

  از یک یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش دره انجیر اردکان تصویربرداری شد

  محیط بان محمدجواد شرکایی و اکبر جعفرپور در تاریخ ۹۳/۹/۴ حین گشت و کنترل در پناهگاه حیات وحش دره انجیر اردکان یزد یک یوزپلنگ آسیایی بالغ را از فاصله نزدیک (حدودا ۵۰ متری) مشاهده نمودند.

  آشوراده به مرکز گردشگری تبدیل میشود / برای خروج جاده پارک گلستان منابع نداریم

  در حالی که طرفداران محیط زیست منتظر شنیدن اخبار خوبی از سفر رئیس جمهور به استان گلستان در مورد جاده آسیایی، جزیره آشوراده و جنگل ابر بودند، اعلام شد بخشی از جزیره آشوراده به مرکز گردشگری تبدیل خواهد شد و برای خروج جاده از پارک ملی گلستان نیز در حال حاضر منابع کافی وجو ندارد.

  عامل کشتار بی رحمانه پنج کل و بز وحشی در طبس بازداشت شدند

  متاسفانه شکارچیان غیرمجاز با کشتار پنج کل و بز وحشی در اقلیم خشک شهرستان طبس، حادثه تلخ دیگری را برای محیط زیست کشور رقم زدند.

  اشرار مسلح پس از کشتار یک خرس قهوه ای در پارک ملی دنا بازداشت شدند

  پس از فرار شکارچیان غیرمجاز در بررسی اطراف محل حضور متخلفین لاشه یک کل وحشی نیمه پوست کنده شده و در فاصله کمی لاشه یک خرس قهوه ای که به ضرب گلوله کشته شده بود مشاهده گردید.

  کشف بیش از ۷۰۰ کیلوگرم گوشت گراز در علی آباد

  در جریان بازرسی از یک محل در علی آباد گلستان در کمال ناباوری از درون چند یخچال بزرگ، بیش از هفتصد کیلوگرم گوشت پاک شده متعلق به خوک وحشی کشف و ضبط گردید.

  عامل کشتار بیرحمانه تعداد زیادی کل وبز وحشی در کوسالان کردستان شناسایی شد

  ک شکارچی متخلف حرفه ای که سالها مبادرت به کشتار حیات وحش در منطقه حفاظت شده کوسالان استان کردستان نموده و هر بار بدون برجای گذاشتن ردی از خود از دست محیط بانان متواری می شد، سرانجام شناسایی و جرائم صورت گرفته توسط وی مستند شد.

  جزئیاتی از طرح گردشگری در آشوراده / کاربری نیمی از مساحت جزیره تغییر میکند

  ٢٣ پروژه در فاز نخست منطقه نمونه گردشگری جزیره آشوراده اجرا می‌شود و کاربری ٣٨٠ هکتار از مساحت ۶٨٠ هکتاری جزیره آشوراده تغییر می‌کند.


  آخرین ویرایش: سه شنبه 11 فروردین 1394 11:02 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • عضو انجمن سه شنبه 11 فروردین 1394 10:48 ق.ظ نظرات ()
  نویسنده=شبنم كرمی

  در سال گذشته با توجه به تغییر نسبی رویکرد دولت نسبت به حفظ محیط زیست، تخریب زیستگاه ها و واگذاری عرصه های طبیعی نسبت به سال های گذشته تا حد زیادی کاهش یافت اما سال ۱۳۹۳ از بابت شرایط تالاب ها و دریاچه ها و بطور کلی وضعیت منابع آبی سال خوبی نبود.

  همچنین سال گذشته از بابت کشتار و تلفات حیات وحش به ویژه گونه های حمایت شده و در معرض انقراض یکی از تلخ ترین سال های محیط زیست کشور به شمار می رود.


  در این گزارش به مهمترین رخدادهای محیط زیست کشور در سال ۱۳۹۳ بشرح زیر می پردازد: 

  کشتار یک خرس قهوه ای در کلاردشت در روز انس با طبیعت

  عصر روز ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ همزمان با روز انس با طبیعت، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان کلاردشت به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز و انتشار صدای شلیک گلوله در منطقه کوهستانی رودبارک، عازم محل مربوطه شده و متاسفانه متوجه لاشه یک خرس قهوه ای بزرگ جثه شدند که با شلیک اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ کشته شده بود.

  با رضایت خانواده مقتول، محیط بان محکوم به اعدام (کرامت برهانی) از چوبه دار رهایی یافت

  کرامت برهانی حدود یکسال را در زندان مرکزی شیراز در انتظار چوبه دار و اجرای حکم اعدام گذراند تا اینکه در آستانه تعطیلات نوروز، اولیاء دم مرحوم رحیم بیگی از قصاص محیط بان برهانی گذشت کرده و با اعلام رضایت در روز ۹۳/۱/۱۱ محیط بان برهانی از زندان مرکزی شیراز آزاد شد.

  عاملین کشتار پنج کل وحشی در منطقه حفاظت شده کالمند دستگیر شدند

  نیروهای یگان محیط زیست شهرستان مهریز پنج شکارچی متخلف را در منطقه حفاظت شده کالمند دستگیر و به مقامات قضایی معرفی نمودند. از متخلفین لاشه ۵ راس کل وحشی شامل دو کل جوان یکساله و ۳ کل وحشی بالغ ۵ الی ۶ سال به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو و ۴ فشنگ گلوله زنی کشف و ضبط گردید.

  عاملین کشتار پنج آهو در شهرستان بردسیر روانه زندان شدند

  در روزهای نخستین سال ۱۳۹۳ گروهی از شکارچیان متخلف و سابقه دار با قتل عام نیمی از آهوان دشت قنات سیر شهرستان بردسیر کرمان حادثه تلخی را برای جمعیت شکننده آهو در این نقطه از کشور رقم زنند.

  مشاهده همزمان ۴ پلنگ ایرانی در پارک ملی بمو

  روز چهارشنبه ۱۳۹۳/۱/۲۰ ساعت ۶٫۱۵ صبح در رخدادی نادر محیط بانان پارک ملی بمو حین گشت و کنترل در ارتفاعات این پارک چهار پلنگ ایرانی را بصورت همزمان مشاهده نموده و موفق شدند از یکی از توله پلنگ ها تصویربرداری نمایند.

  یک توله خرس قهوه ای پس از زنده گیری، در پاسگاه پارک ملی بمو مفقود شد!

  یک توله خرس قهوه ای به دلیل نامعلومی تنها وارد باغی در شهرستان مرودشت شده و توسط محیط بانان زنده گیری و به پاسگاه مرکزی محیطبانی پارک ملی بمومی شود. صبح روز بعد مسئول مربوطه پس از مراجعه به محوطه فنس کشی شده متوجه می شود که توله خرس به طرز عجیبی مفقود شده است.

  پس از هجده ماه تلاش در دو نقطه از راور کرمان از پلنگ ایرانی تصویربرداری شد

  پس از گذشت ۱۸ ماه تلاش و دوربین گذاری در پناهگاه حیات وحش دربند راور، بالاخره در فروردین ۱۳۹۳ از پلنگ ایرانی در دو نقطه از این پناهگاه عکسبرداری شد.

  کشف لاشه یک پلنگ ایرانی در پارک ملی گلستان

  عصر روز ۱۳۹۳/۲/۲ نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی گلستان حین گشت زنی با لاشه یک پلنگ ایرانی در محدوده ای بنام دره زاولی برخورد نمود

  آخرین ویرایش: سه شنبه 11 فروردین 1394 10:49 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • عضو انجمن سه شنبه 11 فروردین 1394 10:39 ق.ظ نظرات ()
  نویسنده=شبنم كرمی

  متاسفانه روزهای نخست سال جدید با حادثه تلخی برای طبیعت کشور همراه بود و افراد ناآگاه با کشتار یک پلنگ ایرانی ضایعه بزرگ دیگری را برای محیط زیست کشور رقم زدند.

  عصر روز گذشته (چهارشنبه ۱۳۹۴/۱/۵) یکی از همیاران محیط زیست طی تماس تلفنی با اداره محیط زیست شهرستان بردسیر اعلام می کند که یک پلنگ توسط دامداران در منطقه آزاد دشت اله آباد کشته شده است.


  آخرین ویرایش: سه شنبه 11 فروردین 1394 10:43 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • عضو انجمن شنبه 8 فروردین 1394 05:20 ب.ظ نظرات ()
  نویسنده=شبنم کرمی

   فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از آماده‌باش نیروهای خود خبر داد و گفت: سخنان مقام معظم رهبری درباره حفاظت از محیط زیست اقتداری به این حوزه داد و همه دستگاه‌ها را برای جلوگیری از تخریب محیط زیست همسو كرد. سرهنگ حمیدرضا خیلدار در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد تاكید مقام معظم رهبری در جرم‌انگاری تخریب محیط زیست اظهار كرد: این سخن ایشان یك اقتداری به محیط زیست داده‌اند كه همه دستگاه‌ها را برای جلوگیری از تخریب محیط زیست همسو كردند و یادآوری كردند كه نباید به بهانه‌هایی مانند توسعه، از محیط زیست استفاده ابزاری داشته باشند. وی ادامه داد: همه نهادها در اجرای ماموریت‌های دستگاه‌های دولتی برای توسعه، محیط زیست را تخریب می‌كردند كه با فرمان مقام معظم رهبری، حفاظت از محیط زیست را سرلوحه كار خود قرار خواهند داد. به طور مثال رهبری تاكید داشتند كه زمان احداث راه حتما ملاحظات زیست محیطی رعایت شود؛ چرا كه در غیر این صورت اقدام آن‌ها جرم تلقی می‌شود. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهار كرد: زمانی محیط زیست را محیط ایست می‌دانستند؛ چرا كه در اجرای ماموریت‌ها می‌تواند قاطعانه برخورد كند و از تخریب محیط زیست جلوگیری كند. آماده‌باش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست وی درباره حفاظت از محیط زیست در ایام نوروزنیز عنوان كرد: از 25 اسفندماه تا 15 فروردین نیروهای یگان حفاظت محیط زیست آماده‌باش هستند و هماهنگی و همكاری بین پرسنل نیروی انتظامی و یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها نیز صورت گرفته است تا در اجرای ماموریت‌ها در ایام پركار در نوروز به یگان حفاظت كمك كنند. خیلدار با اشاره به اینكه در ایام تعطیلات زمینه برای بروز زمین‌خواری و كوه‌خواری نیز وجود دارد گفت: بسیاری از افراد در این روزها اقدام به كاشت درخت و یا دیواركشی در زمین‌هایی بیرون از املاك خود می‌كنند؛ اما با نظارت و پایشی كه یگان حفاظت محیط زیست خواهد داشت، در مناطقی كه تحت حفاظت است از طریق نیروی انتظامی تعامل با دهیاری‌ها و استفاده از اطلاعات مردمی، جلوی این قبیل تخلفات گرفته شود.
  آخرین ویرایش: شنبه 8 فروردین 1394 05:32 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic